logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2013
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2015  
  2014
2013  
  2012
2011  
  2010
2009  
  2008
2007  
  2006
2005  
  2004
2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  folkowa płyta roku 2012  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

KROKE
FEELHARMONY

Wydawca: EMI

     Płyta została nagrana z pomocą Krzysztofa Herdzina jako aranżera utworów na orkiestrę (Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia), z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek oraz Sławka Bernego na instrumentach perkusyjnych.
   Zawiera utwory z całej kariery zespołu, takie jak Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness oraz Eddie (zaaranżowany przez Krzysztofa Herdzina na kwintet smyczkowy)

  1. Light In The Darkness (T 4-2)
  2. Time
  3. Eddie
  4. Cave
  5. Mountains
  6. Ajde Jano
  7. River Of Shadows (intro)
  8. River Of Shadows
  9. Love (Lullaby For Kamila)
  10. Usual Happiness
  11. Dream
  12. The Night In The Garden Of Eden
skład:
KROKE:
Tomasz Kukurba - altówka, śpiew, altówka elektryczna, gwizd, marimba, darabuka
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas

Goście specjalni:
Krzysztof Herdzin - aranżacje orkiestrowe (1-12), kompozycja wstępów orkiestrowych (2,10,11), fortepian (6, 9), wood block (10), dzwonki (11)
Anna Maria Jopek - śpiew (4, 7, 8, 10)
Sławek Berny - zestaw perkusyjny Schlagwerk cajon (1, 2, 3, 4, 6, 10), instrumenty perkusyjne (1, 2, 3, 4, 6, 8, 10), perkusja (8), tabla (2)

Sinfonietta Cracovia (1-12):
Robert Kabara - Dyrektor Naczelny i Artystyczny
I skrzypce:
Maciej Lulek (koncertmistrz), Małgorzata Szuba-Kmiecik, Marcin Kmiecik, Aleksandra Honcel, Katarzyna Blajda
II skrzypce:
Piotr Marciak, Katarzyna Balas, Robert Milewski, Danuta Brandys, Justyna Duda, Danuta Augustyn
Altówki:
Ewa Szczepańska-Chwast, Aneta Dumanowska, Ryszard Sneka, Rafał Daszkiewicz
Wiolonczele:
Tomasz Wyroba, Alina Dorożyńska, Marcin Mączyński, Jan Kalinowski
Kontrabas:
Michał Skiba
Flety:
Grażyna Zbijowska, Agata Igras-Sawicka
Oboje:
Sebastian Aleksandrowicz, Izabela Berdy
Klarnety:
Arkadiusz Adamski, Adrian Janda
Fagot:
Artur Kasperek