logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2014
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2015  
  2014
2013  
  2012
2011  
  2010
2009  
  2008
2007  
  2006
2005  
  2004
2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  folkowa płyta roku 2013  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

WARMIA FOLK
Wydawca: Miejski Dom Kultury im.Franciszka Chruściela w Ornecie

     Płyta WARMIA FOLK, to smakowita kompilacja różnorodnych dźwięków, gdzie wszystkie kawałki smakują wybornie. To efekt współpracy pokoleń i połączenie talentów muzycznych. To próba spojrzenia na tradycyjne utwory ludowe okiem nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się kultury.

   U źródła wypatrywać należy nieokiełznanej potrzeby tworzenia, codziennej współpracy kreatywnych umysłów, artystów, ludzi kultury a nade wszystko okazji, jaką była przestrzeń do zrobienia czegoś wyjątkowego, nietuzinkowego, związanego z ukochaną Warmią.

  1. A w niedzielę z poranu
  2. Oj bziedać nam ziołniereckom
  3. Kani ty jaśku
  4. Mniała jedna babusia
  5. Furały jaskółki
  6. Zielona ruta
  7. Tam na ratuszu brząkają
  8. Wysoko, daleko
  9. Ach mój zianku
  10. Nasa matka Katarzyna
  11. Siadaj, siadaj
skład:
DOBRE DUCHY PŁYTY:
Bartek Krzywda - instrumenty klawiszowe, perkusyjne, głosy, aranżacja, produkcja
Agnieszka Lewandowska - koordynatorka projektu "Warmia Folk"

WOKALE:
Sekcje muzyczne Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie:

zespół "Smokowyje" w składzie:
Julka Zawadzka
Agata Sławecka
Oktawia Bernaś
Ala Skrzyńska
Gabrysia Żołądek
Kacper Lewandowski

zespół "The Night" w składzie:
Aleksandra Zienkiewicz
Aleksandra Chojnacka
Alicja Staruch
Julia Jarmołowicz
Patrycja Jankowska
Karolina Gromek

oraz
Przemysław Zubowicz
Klub Seniora „Ornecianie”
Ewelina Sienkiewicz

INSTRUMENTY:
Reprezentacja Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie:

Ornecka Orkiestra Rozrywkowa w składzie:
Bartosz Krzywda - klawisze
Ryszard Staruch senior - trąba
Wiktor Chojnacki - klarnet
Szymon Zuehlke - saksofon
Rysio Staruch Junior - trąba

oraz
Ornecka Orkiestra Dęta pod okiem kapelmistrza Wiktora Chojnackiego

a także:
Radosław Szewczyk - gitary
Krzysztof Łukawski - bębny
Arkadiusz Mikłusz - gitary