logo Wirtualne Gesle
AKTUALNOŚCI:

GŁÓWNA

kontakt

wspierają nas

 

 

HISTORIA
o gęślach

nagroda za rok:

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

ARS HARMONICA
LIVE

Wydawca: AUME (Austria)

  Trio akordeonowe Ars Harmonica powstało w 1997 roku na Śląsku. Pasja do akordeonu połączyła trzech muzyków, którzy spotkali się na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kształcili swoje umiejętności pod okiem prof. Joachima Pichury. Tam też rozpoczęli swoją działalność koncertową, która rozprzestrzeniła się wkrótce na całą Europę. Wygrywając "po drodze" liczne krajowe i międzynarodowe konkursy oraz uczestnicząc w wielu znaczących festiwalach zdobyli uznanie krytyki i szerokiego kręgu publiczności czego ukoronowaniem były koncerty zespołu z udziałem orkiestr symfonicznych.

Trudno sklasyfikować jednoznacznie ich styl. Świetnie czuja się w muzyce bałkańskiej, środkowo-wschodniej, etno, folk, co ciekawe również energicznej muzyce transowej. Mają swoje charakterystyczne brzmienie, które zyskuje sobie sympatyków w całej europie.

   Prezentowany przez muzyków program jest bardzo szeroki i różnorodny i ma na celu ukazanie ogromnych możliwości wyrazowych i brzmieniowych akordeonu, który doskonale odnajduje się w niemal każdym stylu muzycznym. Na koncertach można usłyszeć utwory zarówno J.S.Bacha, A.Vivaldiego czy A. Piazzolli, ale - jak przyznają sami muzycy - najbliższą ich sercu i najchętniej wykonywaną pozostaje muzyka folkowa o rodowodzie słowiańskim, którą sami opracowują i aranżują. Jej niepowtarzalny klimat wynikający z połączenia nieregularnych rytmów i swoistego temperamentu muzyki bałkańskiej z niezwykle bogatą harmonią typową dla krajów środkowej i wschodniej Europy decyduje o tym, iż w naturalny sposób trafia ona do serc słuchaczy pozostawiając po sobie niezatarte wrażenia.

  1. Slav Fantasy B. Precz/trio Ars Harmonica
  2.    Part I    Part II    Part III
  3. W moim ogródeczku trad., arr. J. Mietła
  4. Libertango A. Piazzolla
  5. Kyrillikata J. Grekow, P. Chołołowicz
  6. Recenica Balkan trad., arr. trio Ars Harmonica
skład:
Piotr Biazik - akordeon
Jakub Mietła - akordeon
Piotr Chołołowicz - akordeon