logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2007
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2006  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

SHUJAAT KHAN & SŁAWOMIR KULPOWICZ
LIVE AT WARSAW PHILHARMONIC

Wydawca: A.M.I.

  Sławomir Kulpowicz i Shujaat Khan spotkali się po raz pierwszy w Polsce, gdzie zagrali tournee koncertowe w wielu filharmoniach oraz nagrali wspólnie płytę "Live on Tour ". Występowali potem na wielu prestiżowych scenach w Wielkiej Brytanii i w Indiach. Po wielu latach indywidualnych karier i doświadczeń muzycznych powracają do wspólnego grania. I znowu Polska będzie pierwszym etapem ich wspólnych występów przed planowanymi koncertami w USA. Tym razem formuła tego niezwykłego duetu poszerzona będzie o tablistę Arunangshu Choudchury’ego i basistę Krzysztofa Ścierańskiego.

Muzyka, którą, tworzą Sławomir Kulpowicz i Shujaat Khan jest nową wartością bazującą na korzeniach tradycyjnej muzyki indyjskiej i współczesnego jazzu. Za formie posłużą proste i melodyjne motywy, z których artyści będą kreować wspólne, nowe brzmienie. Muzyka ta mimo, ze brzmi bardzo „europejsko” zawiera wspólny dla obu tradycji element improwizacji i bazuje na ścisłych regułach skal muzycznych.

Shujaat Khan jest jednym z najwybitniejszych i najsłynniejszych wirtuozów sitaru na świecie. Dzięki sławie zdobytej w Indiach, wystąpił na koncertach i festiwalach na całym świecie. Do jego najsłynniejszych występów zaliczają się między innymi koncerty w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Royal Albert Hall w Londynie, Sali Kongresowej w Londynie oraz występ z Edmonton Symphony Orchestra. W 1999 roku ONZ wybrał Shujaata Khana jako solistę reprezentującego Indie na koncerty w Assembly Hall w Genewie. Jego album „The Ghazal Ensemble” został nominowany do nagrody Grammy w 2004 roku. Shujaat Khan jest wykładowcą w Darlington School of Music w Anglii i na University of California w USA.

Sławomir Kulpowicz zasłynął jako jeden z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów jazzowych w Europie. Twórca legendarnych formacji The Quartet, z którym wystąpił między innymi w nowojorskim klubie Village Vanguard. Sławomir Kulpowicz został trzykrotnie uhonorowany solowymi występami na John Coltrane Festival w Los Angeles. Występował także między innymi w Wilthern Theatre, Royce Albert Hall oraz w Beverly Hilton Hall w Los Angeles.

  1. Song 1
  2. Song 2
  3. Song 3
skład:
Shujaat Khan - sitar
Sławomir Kulpowicz - piano
Arunangshu Chaudhury - tabla
Krzysztof Ścierański - bass