logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2008
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2015  
  2014
2013  
  2012
2011  
  2010
2009  
  2008
2007  
  2006
2005  
  2004
2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 folkowa płyta  
 WIRTU@LNE GĘŚLE 2008 
czyli  roku 2007  
 zdaniem internautów 
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

MUZYKA ŹRÓDEŁ – SPOTKANIE POKOLEŃ
Wydawca: Fundacja Media Visage 2007

  Muzyka Źródeł – Spotkanie Pokoleń to nowatorski projekt Fundacji Media Visage. W ramach projektu podjęte zostały zadania mające na celu zachowanie i przekazanie polskich utworów ludowych w oparciu o współpracę autentycznych muzyków ludowych z uczniami oraz ze studentami szkół muzycznych w Polsce.

W czasie czterodniowych warsztatów, które odbyły się w dniach 27 listopada – 2 grudnia 2007 roku uczniowie i studenci szkół oraz uczelni muzycznych w Polsce poznawali tradycyjne utwory ludowe z regionu rzeszowskiego. Materiał, który znajduje się na płycie zarejestrowany został podczas finałowego koncertu warsztatów.

  1. Zapowiedź koncertu
  2. Sztajerek d-moll
  3. Poleczka Oczepiny F-dur
  4. Walczyk Droga jest niedobra
  5. W stodole
  6. Zielony Mosteczek
  7. Ćwierkają wróbelki
  8. Pognała wołki na bukowinie
  9. Obereczek Starodawny prztykany
  10. Polka Kruk
  11. Oberek – B-dur
  12. Mistrzowie cymbałów – (zapowiedź)
  13. Polka
  14. Zapowiedź
  15. Oberek
  16. Polka Galopka
  17. Poleczka Tramla
  18. Oberek
  19. Polka
  20. Polka Tramelka
  21. Walczyk Droga jest niedobra
  22. Oberek Starodawny
  23. Zapowiedź
  24. Polka Poli się
  25. Oberek Starodawny
  26. Polka Wściekła
  27. Zakończenie koncertu
  28. Polka Wściekła – bis
skład:
Jolanta Danak-Gajda (1, 12)
Marcin Pospieszalski – (1); kontrabas (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28); bas (9, 10, 11)
Władysław Pogoda [mistrz] – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Kaja Mosior (Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie) – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Anna Pasternak (Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie) – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Łukasz Krusz (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Joanna Krystyniecka (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Krakowie) – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Weronika Mencel (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Krakowie) – skrzypce (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Mikołaj Pospieszalski – sekund (2, 3, 4, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Maciek Filipczuk – sekund (2, 3, 4, 9, 10, 11, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Marek Kowalski – sekund (2, 3, 4, 9, 10, 11, 22, 23, 24, 26, 27, 28)
Marysia Porzuczek (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – cymbały (5)
Agnieszka Porzuczek (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – cymbały (5)
Jarosław Wlazło (Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie) – cymbały (6)
Krzysztof Niezgoda (Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie) – cymbały (7)
Milena Będkowska (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – cymbały (8)
Anna Hajduk (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – cymbały (8)
Ryszard Hanejko [mistrz] – klarnet (9, 10, 11)
Michał Żak – klarnet (9, 10, 11, 28)
Jakub Borsiak – klarnet (9, 10, 11, 28)
Władysław Wojtyna – cymbały (13, 15, 26)
Edward Markocki – cymbały (17, 18, 19)
zespół Gacoki [gość koncertu] (20, 21)
Józef Bosak [mistrz] (22, 23, 24, 26, 27, 28)
Violetta Fluda (Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie) – cymbały (23)