logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2010
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2009  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

ZAKOPOWER
KONCERTOWO

Wydawca: Kayax

  Pod koniec 2008 roku zarejestrowaliśmy wyjątkowy koncert Zakopower. Koncert szczególny, bo podsumowujący bardzo udany sezon koncertowy zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą: w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech), ale również dlatego, że udało nam się zaprosić do współpracy wyjątkowych gości. Zakopower wystąpił w towarzystwie wyjątkowej sekcji dętej w skład której weszli przedstawiciele dwóch pokoleń znanej z muzycznych talentów Rodziny Pospieszalskich: Mateusz (wybitny kompozytor, multiinstrumentalista i producent) i jego syn Marek oraz Antoni "Ziut" Gralak. Na scenie nie zabrakło także wyjątkowych kobiet, które wokalnie wsparły zespół. Podhalański charakter grupy wzmocniły góralki Bogusława Kudasik i Stanisława Trebunia-Staszel. Egzotyki i energii dodała ognista Omniris Casuso Toledo z Kuby. Do kręgu muzyki World Zakopower przenieśli kolejni goście: roztańczony wokalista z Konga Moma "Riki" Lumanisha oraz grający na instrumentach perkusyjnych Juan Manuel Alban Juarez.
   O to by Etno/folkowe brzmienia połączyć z tym co nowoczesne w muzyce zadbali przed wszystkim członkowie Zakopower: Piotr "Falko" Rychlec – instrumenty klawiszowe, Łukasz Moskal – perkusja i tabla, Tomek "Serek" Krawczyk – gitara elektryczna, mandolina, Michał Trąbski – gitara basowa, elektryczny kontrabas. Całości dopełnia "serce" zespołu czyli kwartet górali: Bartek Kudasik – altówka, Wojciech Topa – skrzypce, Józef Chyc – basy podhalańskie z Sebastianem Karpielem-Bułecką (skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka) na czele. Program koncertu to nic innego, jak sprawdzona i udoskonalana w toku sezonu koncertowego lista piosenek, wśród których znalazły się między innymi: zwycięskie na festiwalach: Kiebyś ty (Opole/TopTrendy 2005); Bóg wie gdzie (Opole 2008), ostatni, często pojawiający się w rozgłośniach radiowych, singiel Galop.
   Pierwsze oficjalne DVD Zakopower’a zawiera 87 minut materiału koncertowego oraz ekskluzywny ‚making of‘ a także klipy zespołu. Niespotykanym dodatkiem są teledyski młodych Artystów związanych z wytwórnią Kayax (Kapela ze wsi Warszawa, Bisquit, Benzyna, Mosqitoo, Loco Star, June).

 1. Zbuntowany Anioł
 2. Na siedem
 3. Bóg wie gdzie
 4. Cy to ta
 5. Salomanga
 6. Kac
 7. Nie bo nie
 8. Ubiję usiekę
 9. Tupany
 10. Milczenie Owiec
 11. Gyöngy hajú lány
 12. Galop
 13. Kiebyś Ty
 14. Zol Miłości
 15. W Dzikie wino zaplątani
skład:
Sebastian Karpiel-Bułecka - skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik – altówka
Wojciech Topa – skrzypce
Józef Chyc – basy podhalańskie
Piotr "Falko" Rychlec – instrumenty klawiszowe
Łukasz Moskal – perkusja i tabla
Tomek "Serek" Krawczyk – gitara elektryczna, mandolina
Michał Trąbski – gitara basowa, elektryczny kontrabas