logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2011
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2010  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

AINU
RAROTONGA

Wydawca: Tower Records

  Muzyka inspirowana brzmieniami Wysp Oceanii. Rarotonga, to wyspa na Pacyfiku wchodząca w skład Południowych Wysp Cooka, należąca administracyjnie do terytorium zależnego Nowej Zelandii. Album "RaRoTonga" był inspirowany kulturą i pięknem Rarotonga - raju Południowego Pacyfiku. Został nagrany w Nowej Zelandii z muzykami z Wysp Cooka i Samoa w specjalnej jakości dźwięku 3D Audio. Wszystkie etniczne wokale są wykonane przez tradycyjnych śpiewaków z wysp Rarotonga i Samoa. Wszystkie naturalne efekty: ocean, ptaki w dżungli, wiatr, nagrane przez AINU i Agnes w Nowej Zelandii

Przemysław Goc (AINU) – producent muzyczny, kompozytor i multiinstrumentalista, grający muzykę etniczną. Jego twórczość to połączenie elementów world fusion i muzyki elektronicznej.
Prehistoryczny "AINU" którego szczątki odkryto w jaskiniach Ameryki Północnej, oznacza pierwszego człowieka w historii świata ,który zostawił po sobie naskalne ryciny. I tak polski "AINU" również stworzył nowe nieznane dotąd instrumenty muzyczne jak harfa odlana z brązu w kształcie orla, metalowe fletnie Pana i flety strunowe.

Przemysław Goc to również fotografik. Zdjęcia ze swoich podróży (Europa, Nepal, Tybet, Indie, Australia, Nowa Zelandia, Indonezja, Malezja, Maroko, Tunezja, Tajlandia, Singapur inne) prezentuje podczas swoich widowiskowych koncertów, grając na takich instrumentach muzycznych, jak flety, Fletnia Pana, quena, gitara elektroakustyczna, didgeridoo, bębny, tybetańskie gongi. Podróże były inspiracją do nagrania płyt z muzyką w rytmach ze wszystkich kontynentów świata. Artysta jest również wynalazcą unikalnych instrumentów muzycznych jak: "Eagle Harp" Odlana z brązu elektryczna harfa w kształcie skrzydeł Orła , "GocPanFlute" metalowe Fletnie Pana , metalowe flety proste w specjalnych autorskich strojach pentatonicznych.

  1. Rurui
  2. Karakia
  3. Rarotonga
  4. Popongi
  5. Ura Manu
  6. Samoan Vaka
  7. Paua Shell
skład:
Przemysław "Ainu" Goc - drewniane instrumenty Pacyfiku, flet gliniany, dzwonki muszlowe, bębny, patyki przeciwdeszczowe, porotiti, flety i gitary, syntezatory i elektronika. dzikie głosy