logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2011
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2010  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

RAFAEL CORTES
PARANDO EL TIEMPO

Wydawca: CM Records

  Jest to piąty album tego młodego gitarzysty flamenco, które będą zawiera tematy oparte na prawdziwym flamenco. Dziewięć opowieści, które pochodzą z głębi oceanu kreatywności tego wybitnego kompozytora. Rafael Cortes przekracza wiele granic poruszając się w czasie, z żaglami tradycji flamenco napędzanymi przez wiatr ... nowoczesności. W "Parando el Tiempo" (Zatrzymując Czas), piękna melodia z poetycką pieśnią brzmi: "Niech przeszłość śpi, nie budźmy jej" ... Zatrzymaj czas!

Rafael Cortés urodził się w 1973 roku od małego będąc skazany na flamenco. Jego dziadek, Octavio Cortes Maya, był jednym z najlepszych flamencosów w Andaluzji. Cortes pierwszą gitarę dostał od dziadka będąc zaledwie trzyletnim chłopcem. Rok później zaliczył sceniczny debiut, grając u boku swojego ojca na festiwalu muzycznym w Granadzie. Gdy miał 14 lat, jego nauczyciel uznał, że Rafael umie już wszystko. Od tego czasu Cortes ćwiczył sam, rozpracowując utwory Paco de Lucii. Trening uczynił mistrza - Rafael Cortes jest dziś wybitnym flamencosem, mającym za sobą współpracę z największymi gwiazdami tego gatunku muzyki takimi jak: Carles Benavent, El Cigala, El Piran~a, Javier Barón, Concha Vargas, Carmen Ledesma, Jonathan Darlington, Jose de Lucía, Domingo Patricio, María Serrano, Tommy Emmanuel, Juan Cortés i wielu innych.

Styl Rafaela Cortesa łączy w sobie pasję, ogień i melodyjne szaleństwo. W dźwiękach gitary Cortesa pobrzmiewają nuty specyficznego kolorytu Paco de Lucii, całość uzupełnia niesamowita sprawność techniczna Cortesa. Jego pełna temperamentu muzyka wzbogacona o elementy jazzu pozostaje silnie osadzona w tradycji flamenco, a koncerty są widowiskami, po których widownia długo nie może ochłonąć.

  1. El Caballito (buleria)
  2. Parando el Tiempo (rondena)
  3. Esperanza (alegria)
  4. Tango de la Luna (tangos)
  5. Mirame (tanguillos)
  6. Kufnuki (rumba - tango)
  7. Algun Dia (solea por buleria)
  8. El Ultimo Domingo (vals)
  9. Ruido Espontoso (buleria)
skład:
Rafael Cortés - gitary flamenco, mandola, palmas, bas
David Huertas Bravo - cajón, palmas, instrumenty perkusyjne
Gonzalo Cortes - śpiew
El Nino de la Chata - śpiew
Jose Ramires - śpiew
Vivienne Cortes, Isabel Cortes, Rafael Cortes - chórki