logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2014
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2014  
  2013
2012  
  2011
2010  
  2009
2008  
  2007
2006  
  2005
2004  
  2003
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  folkowa płyta roku 2013  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

WILD MUSIC FROM THE HEART OF POLAND

     Płyta prezentowana przez Fundację jest wyborem nagrań zespołów i solistów, kontynuujących sztukę wiejskich mistrzów z różnych regionów Polski - laureatów konkursu Stara Tradycja i stałych gości Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Ma ona charakter wyboru, nie wyczerpującego kompendium. Różna jest także jakość techniczna utworów - od nagrań z archiwów Polskiego Radia do zapisów terenowych. To muzyka polskiej wsi - zarówno grana dawniej przez mistrzów jak i ta grana dzisiaj przez ich uczniów. Bo "Muzyka jest nieskończona" - jak mawiał Jan Gaca, słynny skrzypek z Przystałowic Małych.

  1. Bryski - Gęsty Kożuch Kurzu
    ŁĘCZYCA REGION 3'16''
    www.facebook.com/pograjka
  2. Mazurek Przystałowski /Mazurek from Przystałowice - Ewa Grochowska & Zawiejoki
    KAJOCKI MICROREGION 4'29''
  3. Rdzuchowiak - Maciej Żurek & Zawiejoki
    KAJOCKI MICROREGION 1'43''
  4. Za morzem Marysia / Mary Over the Sea - Anna Broda
    LUBLIN REGION 2'14''
    www.aniabroda.com
  5. Równy Kretowicza / Kretowicz's Równy - Janusz Prusinowski Trio
    RZESZÓW REGION 2'48''
    www.januszprusinowskitrio.pl
  6. Mazurki od Ostrołęki / Mazureks from Ostrołęka - Tomasz Stachura &
    Poszukiwacze Zaginionego Rulonu
    RADOM REGION 2' 08''
    www.poszukiwaczerulonu.pl
  7. Po owsianej słomie deptał / He Was Treading the Oat Straw - Fickowo Pokusa
    ŻYWIEC BESKIDS 1'14''
    www.fickowopokusa.beskidy.pl
  8. W Wielki Czwartek po wieczerzy / On Holy Thursday After Supper - Jacek Hałas
    RUTHENIA & PRUSSIAN MASURIA (from Kolberg) 5'14
    www.halas.art.pl
  9. Ober zapustny / A Shrovetide Oberek - Witold Broda
    ŁĘCZYCA REGION 3'10''
    www.kapelabrodow.com
  10. Lata moje lata / Years, Oh My Years - Zbigniew Wałach and Jan Wałach
    SILESIAN BESKIDS 3'09''
    www.walasi.pl
  11. Mazurek bez butów / Mazurek With No Shoes - Anna Broda
    KUJAWY REGION 1'46''
    www.aniabroda.com
  12. Szumniala leszczyna / The Hazel Tree Rustled - Pieśni Odzyskane
    LOWER SILESIA 1'32''
    www.centralamt.pl
  13. Furtok - Kapela Maliszów Band
    POGÓRZE REGION 3'02''
    www.myspace.com/kapelamaliszow
  14. Mazurek Rzeczycarz - Maciej Filipczuk & the wedding guests
    RZECZYCA MICROREGION 5'01''
  15. Kokot robi piwo / A Cockerel Is Brewing Beer - Manugi
    GREATER POLAND 1'21''
  16. Idi doszczyku / May the Rain Fall - Południce
    PODLACHIA 2'16''
    www.poludnice.blogspot.com
  17. Marsz weselny / A Wedding March - Chłopcy z Nowoszyszek
    VILNIUS REGION 2'25''
    www.facebook.com/ChlopcyZNowoszyszek
  18. Mazurki Tarnowskich / The Tarnowski Brothers' Mazureks - Katarzyna Szurman & Kapela Niwińskich
    RADOM REGION3'40''
    www.facebook.com/kapelaNiwinskich
  19. Gdzie ty jedziesz Jasiu / Where Are You Going, Johnny - Kaja Prusinowska & Janusz Prusinowski
    VILNIUS REGION 5'25''
    www.sluchajuchem.pl
  20. Będziemy się krężyli / We Will Circle Round (a harvest song) - Warszawa Wschodnia
    LUBLIN REGION 0'55''
  21. Ulubiony chłop Witkowskich / The Witkowski brothers' favourite chłop - Tęgie Chłopy
    KIELCE REGION 3'13''
  22. Pstrykany - Kocirba
    RZESZÓW REGION 2'29''
    www.facebook.com/kocirba
  23. Jestem sobie dziewczyneczka drobna / I Am a Petite Little Girl - Agata Harz & Katarzyna de Latour & Remigiusz Mazur-Hanaj
    RADOM REGION 1'36''
    www.tyndyryndy.blogspot.com
  24. Mazurek Ciarkowskiego / Ciarkowski's Mazurek - Janusz Prusinowski Trio
    KAJOCKI MICROREGION 2'39''
    www.januszprusinowskitrio.pl
  25. Któż tam po komorze / Who Is In the Chamber - Adam Strug
    KURPIE REGION 2'02''
    www.adamstrug.pl