logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2020
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2019  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

HANOWSKA/KARNOWSKI
FIKA

Wydawca: Hanowska/Karnowski

  Hanowska/Karnowski – spotkanie osobowości muzycznych o podobnym rodzaju wrażliwości. Duet porusza się w obszarach muzycznego minimalizmu, generując dźwięki za pomocą akustycznego instrumentarium wspomaganego szczyptą elektroniki. Skrzypce Olgi Hanowskiej dobrze korespondują z zabawkami (handpan, kalimba, perkusjonalia) Marcina Karnowskiego.

Olga Hanowska – skrzypaczka alternatywna, improwizatorka, autorka scenariuszy i licznych działań edukacyjno-artystycznych skoncentrowanych wokół muzyki i najmłodszych. W poszukiwaniu własnej przestrzeni posługuje się strategiami związanymi z muzyką elektroakustyczną, fieldrecordingiem, noise, trans, polską muzyką rdzenną, muzyką ilustracyjną. Współpracowała z wieloma artystami rozmaitych środowisk muzycznych. Nagrała płytę solową ("Sny panny z wanny") określaną mianem "folk botaniczny".

Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, autor tekstów, animator kultury. Nagrał wiele albumów, współpracując z różnymi artystami, zagrał blisko dwieście koncertów w Polsce, w Niemczech, w Norwegii, w Islandii, na Słowacji, we Włoszech, na Litwie. Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie. W projekcie z Olgą Hanowską wykorzystuje akustyczne brzmienia hanpana i kalimby oraz oszczędnie używa instrumentów perkusyjnych.

"By „Fikę” dobrze poznać i zrozumieć, trzeba poświęcić jej te kilkadziesiąt minut bez żadnych przerw, bez rwania na kawałki. Potraktować ją jako ciągłą opowieść, a może raczej jako rozmowę dwojga osób. Dialog, któremu przysłuchujemy się z boku, niczym intruzi, choć za cichym przyzwoleniem jego uczestników. Dialog pełen emocji, zaskoczeń, zmian nastrojów.
Kolejny raz gdzieś w meandrach muzycznego świata udało się odnaleźć cos wyjątkowego. „Fika” jest bowiem bez wątpienia jedną z najoryginalniejszych i najciekawszych produkcji roku 2019."
(Krzysztof Komorek, polish-jazz.blogspot.com)

 1. odliczanie
 2. raz dwa trzy
 3. . . .
 4. dziewczyna patrzy
 5. z zamkniętymi oczyma
 6. gra w sen
 7. nie wierzy
 8. w jasny dzień
 9. miasteczka
 10. idzie wiosna
 11. krok za krokiem
 12. w cień
 13. na dnie stu dni
 14. czas się topi
skład:
Olga Hanowska - skrzypce, skrzypce barytonowe, flety, dzwonki, kalimba, elektronika, nagrania terenowe
Marcin Karnowski - handpan, kalimba, cymbały 101, shruti box, perkusja, SPDS, perkusjonalia, nagrania terenowe, tekst