logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2020
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2019  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

ANDRÉ OCHODLO
YIDDISHLAND COLLECTION

Wydawca: Alef Music

  YIDDISHLAND to unikalna kolekcja 120 nowych pieśni jidysz, skomponowanych przez 12 wybitnych współczesnych polskich kompozytorów do wierszy najznakomitszych poetów XX wieku, piszących w języku jidysz. Kolekcja składa się z 12 albumów, które zostaną opublikowane w terminie od 1 września 2019 roku do 1 września 2023 roku. Premiera pierwszych trzech albumów ("Silence", "Kroke", "Shir Hanoded") odbyła się 1 września 2019 roku w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.
Wydawnictwo Alef Music publikuje drugą odsłonę kolekcji: dwanaście albu­mów CD ze wszystkimi prezentowanymi tu utworami w wykonaniu André Ochodlo. Absolutnie nieprzypadkowo dwa albumy w tej kolekcji: pierwszy i ostatni, należą do poezji wielkiego Abrahama Sutzkevera i absolutnie też nieprzypadkowo jego wiersz „Modlitwa” jest pierwszą i ostatnią pieśnią tejże kolekcji.
"Ta modlitwa krążyła w mym ciele stygnącym,
Aż ją tętna rytm przekształcił w strofę:
Zamieńmy się pamięcią, Boże wszechmogący,
Ty pamiętaj koniec, ja – tylko początek."

(przełożył Piotr Millati)

CD: ANDRÉ OCHODLO & ATOM STRING QUARTET - SILENCE

17 lipca 2013 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie odbyła się premiera projektu "Silence / New Yiddysh songs" w wykonaniu André Ochodlo & ATOM String Quartet oraz Jana Smoczyńskiego i Adama Żuchowskiego. "Silence" to coś więcej niż koncert, to intymne spotkanie z Abrahamem Sutzkeverem – niezrównanym wirtuozem strofy, rymu, pointy; jednym z najwybitniejszych poetów literatury jidysz XX wieku.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH KLEZMER COMPANY - KROKE

Premiera materiału "Kroke" miała miejsce w 2008 roku. Całość programu znalazła się wcześniej na płycie "Hej, Klezmorim ! Yiddish Songs by Mordechaj Gebirtig" nagranej przez Andre Ochodlo i The Minsk Prospectors, wydanej w 2005 roku (premiera recitalu w 2004 roku). Twórczość "wielkiego brata z krakowskiego Ghetta" Mordechaja Gebirtiga zaliczana jest do wspólnego dziedzictwa narodowego Polaków i Żydów. Pieśni, które napisał na krakowskim Kazimierzu należą do tradycji. Na płycie znajdują się również pieśni z muzyką napisaną przez Ewę Kornecką i Marka Czerniewicza. Czerniewicz jest również autorem aranżacji utworów. Twórczość tej dwójki kompozytorów powstała z inspiracji żydowską muzyką ludową, innych narodów oraz muzyką współczesną.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH QUARTET - SHIR HANODED

"Shir hanoded" ("Pieśń wędrowca") to tytuł spektaklu w teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, pokazywanego w ramach przeglądu Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską "My Blue". Premiera spektaklu odbyła się 6 sierpnia 2006 roku. Koncert ma przypomnieć słuchaczom historię i kulturę żydowskiej społeczności zamieszkałej na początku XX wieku na ziemiach polskich. Nowe muzyczne aranżacje przygotował Adam Żuchowski. Zamierzeniem muzyka - kontrabasisty i kompozytora na stałe związanego z teatrem Atelier - było odtworzenie metaforycznej pogoni człowieka za szczęściem w prostych i ujmujących melodiach, ale w jazzowych i całkiem nowych brzmieniach. "Shir hanoded" to spektakl powstały z udziałem muzyków białoruskich, polskich i rosyjskich.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE STATE CHAMBER ORCHESTRA "SINFONIA BALTICA" & THE 3-CITY JAZZISH COMPANY - MY BLUE (RE)

Reedycja płyty "My Blue - Yiddish Songs by Itzig Manger", wydanej premierowo w 2001 roku.  Pieśni i ballady Iycka Mangera – "księcia poezji żydowskiej". Icyk Manger urodził się w 1901 roku. Jest autorem wielu dramatów, piosenek i ballad, popularnych na całym świecie, a w Polsce mało znanych, choć to tu powstała znakomita część jego twórczości.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE MINSK KLEZMER BAND - GHETTO (RE)

Reedycja płyty wydanej w 2005 roku. Dwupłytowy album powstał we współpracy Andre Ochodlo, aktora i reżysera propagującego kulturę jidysz, z zespołem The Minsk Klezmer Band.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH QUINTET - A MAYNE TEG (RE)

Reedycja płyty "Mayne Teg" ("Moje dni") André Ochodlo z austriackim zespołem The Jazzich Quintet, wydanej w 2007 roku. Dbając o staranny dobór tematów literackich, kompozytorów i muzyków, Andre Ochodlo sprawia, iż jego albumy zawsze brzmią świeżo i nowatorsko.Tym razem znany interpretator muzyki yiddish próbuje się w zupełnie nowej stylistyce i efekt jest zdumiewający. Niezwykła poezja autorów yiddish (Ravitsh, Kenigsberg, Imber, Khmelnitski) zyskała nowy wymiar za sprawą dźwięków zaklętych w "Mayne Teg".

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH SEPTET - MOSCOW ’52

"Pieśni nad Pieśniami - Moscow '52" - recital André Ochodlo w Teatrze Atelier w Sopocie. Premiera w międzynarodowej oprawie muzycznej odbyła się w 2007 roku. Na program złożyła się poezja zamordowanych w 1952 r. poetów żydowskich, muzyka Ewy Korneckiej, jej aranżacje i wykonanie przez zespół Geralda Preinfalka i - oczywiście - dramatyczne śpiewy Andre Ochodlo. Zamienione w pieśni wiersze, które miały być zamordowane razem z ich autorami. Zdumiewające rzeczy pisali ci poeci, jakby przeczuwając, że wkrótce dopełni się ich los. Słychać takie frazy, jak te o zabieraniu do grobu swojej "kochanki muzyki", razem z "czaszką dziurawą (!), która jest państwowym mieniem". Jak te o pochodzie martwych kobiet w szynelach; "w ich oczach lodowe kryształy". Jak te o Aniele Śmierci, idącym nocą przez Moskwę z podniesioną wysoko kosą Jak wreszcie arcysmutne pytanie Isi Charika: "Czemuż od ludzi uczyłem się śpiewać", czemu w ogóle śpiewam, a nie jestem prostym szewcem? Takie wiersze, pisane w Moskwie AD 1952, były już nie igraniem z losem; były podpisywaniem na siebie wyroków śmierci. Słowa: Perets Markish, David Hofshetyn, Itzik Feler, Lejb Kvitko, Chaim Bender, Isi Charik - żydowscy poeci światowej rangi z Rosji, którzy 12 sierpnia 1952 roku zostali rozstrzelani na rozkaz Stalina w podziemiach moskiewskiej Łubianki.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE ODEM'S TRIO - LAYLA

"Layla - Chansons Yiddish, André Ochodlo & Odem's Trio" - recital pieśni żydowskich Andre Hübnera-Ochodlo zamknął w ostatnim dniu sierpnia 2012 roku kolejną edycję Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską i zarazem sezon 2012 w Teatrze Atelier w Sopocie. Założyciel i szef sopockiej sceny zbudował "Laylę" z wybranych wierszy klasyków dwudziestowiecznej poezji żydowskiej: Abrahama Sutzkevera, Itziga Mangera, Rokhl Korn, Lajzera Ajchenranda, Peretza Markisha, Dvoyre Fogel, Itziga Fefera i Kadyi Molodowsky'ego. Do napisania muzyki do poszczególnych utworów zaprosił współczesnych polskich kompozytorów. I to był pomysł znakomity, tworzący nową jakość, żywą i inspirującą.

CD: ANDRÉ OCHODLO & MAX KLEZMER BAND - SCREAM

Płyta "Scream" zawiera program recitalu "Pod ruinami Polski". 30.08.2009 roku Andre Ochodlo wykonał z towarzyszeniem zespołu Max Klezmer Band w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej przy Operze Leśnej pieśni skomponowane przez wybitnych współczesnych polskich kompozytorów, do wierszy żydowskich poetów pochodzących z Polski i piszących w języku jidysz. Byli to: Rayzel Żychliński, Kadja Molodowsky, Lajzer Ajchenrand, Mordechaj Gebirtig, Itzhak Katzenelson, Selma Meerbaum-Eisinger oraz Moshe Teif. Koncert był zarazem pieśnią żałobną dla milionów Żydów i Polaków, którzy stracili życie w czasie wojny, ale także pieśnią nadziei i wiary w potęgę poetyckiego słowa zdolnego przetrwać najgorszy czas. Muzyka Ewy Korneckiej, Zygmunta Koniecznego i Marka Czerniewicza dodatkowo wzmocniło piękno i potęgę wierszy.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE EZEKIEL MESSENGERS - MIMAAMAKIM

Premiera recitalu "Mimaamakim" (Z głębi wołam...) Andre Ochodlo odbyła się 30.07.2011 roku. To dzieło nasycone smutkiem i cierpieniem. "Mimaamakim" zostało oparte na przejmujących wierszach największych poetów języka jidysz. Wiersze śpiewane przez Andre Ochodlo to teksty niemal żałobne. Przewijają się w nich rozpacz, samotność, niepewność, wołanie do Boga ("Wszystko, co samotne, barwy mego smutku nosi"). To utwory ściśle powiązane z tragiczną historią narodu żydowskiego XX wieku ("Nic tylko dym, martwe dzieci to żywy dym"). Wśród tekstów pieśni można usłyszeć również twórczość rzadko promowanych poetek żydowskich, takich jak Anna Margonin czy Dora Teitelboim. Andre towarzyszy zespół The Ezechiel Messengers (Posłańcy Ezekiela), który nazwę wziął z jednego z wierszy. To polsko-niemiecki skład, któremu przewodzi autor muzyki, kontrabasista Adam Żuchowski.

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH MESSENGERS - BUKOVINA

Prawykonanie wybitnych tekstów Itziga Mangera, inspirowanych twórczością światowej sławy poetki Rosy Ausländer, odbyło się 31.07.2010 roku w Teatrze Atelier w Sopocie. To była kolejna próba Andre Ochodlo zmierzenia się z poezją "księcia żydowskiej ballady". Autorem muzyki do spektaklu "Bukovina III" jest Jerzy Satanowski, a wokaliście akompaniował międzynarodowy zespół The Jazzich Messengers. Historyczna Bukowina to jakoby kwintesencja dziejów całej Europy Środkowowschodniej. Była ona wielobarwnym pejzażem kulturalnym. Dopiero w ostatnich latach jako piąta kraina niemieckojęzyczna stała się przedmiotem zainteresowania literaturoznawców i szerokiej publiczności. Trochę zapomniano przy tym, że choć niemiecki język i literatura odegrały ważną rolę i odcisnęły swoje piętno na życiu kulturalnym tego regionu, istniały tam również języki i kultury (Polacy, Rumuni, Ukraińcy, Rusini, Węgrzy, Romowie i Ormianie). Do najbardziej zapomnianych światów Bukowiny należy, głównie przez to, że jego przedstawiciele zginęli w Shaoh, świat Żydów i świat języka Jidysz.

CD: ANDRÉ OCHODLO & DESORIENT - TFILES/PRAYERS

"Tfiles/Modlitwy" to pieśni, które tworzą niezwykłą opowieść o życiu, w którym obok siebie stoją: "wiara, nadzieja i miłość". Recital pieśni jidysz w wykonaniu André Ochodlo, z towarzyszeniem akompaniamentu zespołu Des Orient. Premiera spektaklu odbyła się 26.08.2014 roku na deskach sopockiego Teatru Atelier. "TFILES/Modlitwy" jest częścią dużego projektu związanego z propagowaniem kultury i poezji żydowskiej - YIDDISHLAND. Najpiękniejsze wiersze Abrahama Sutzkevera, kandydata do Literackiej Nagrody Nobla, ze zjawiskową muzyką Adama Żuchowskiego. Narodziny, życie i śmierć zaklęte w kilkunastu pieśniach "niesłyszanych dźwięków", autorstwa Abrahama Sutzkevera, jednego z najwybitniejszych poetów tworzącego w jidysz. Nastrojowa propozycja dla wielbicieli dobrej, jazzującej muzyki i kultury żydowskiej. TFILES/MODLITWY upamiętnia 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

CD: ANDRÉ OCHODLO & ATOM STRING QUARTET - SILENCE
 1. A Tfile / A Prayer
 2. Unter dayne vayse shtern / Under Your Starry Heaven
 3. Moyshe / Moses
 4. Sibir / Siberia
 5. Erdene klavishn / Earthy Piano Keys
 6. Gan-eydn lid / The Song of Eden / Pieśń o ogrodzie Eden
 7. Bay tog a levaye, bay nakht a kontsert / A Funeral During the Day, a Concert in the Evening
 8. Fun beyde ekn velt / From Both Ends of the World / Z odległych krańców globu
 9. Hinter di forhangen / Behind the Curtains
 10. Di nekhtns far hayntvegn / Yesterdays for Present Days
 11. Roykhn / Smoke
 12. Hoykhe violontsheln / Tall Cellos
 13. Der geto-fidler / The Fiddler from the Ghetto
 14. Bonus track:
 15. Epilog / The Epilog
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH KLEZMER COMPANY - KROKE
 1. Hey, Klezmorim! / Hey, Musicians!
 2. Hulyet, hulyet, kinderlekh / Be Happy, Little Kids
 3. Avreml
 4. Kleyner yosem / Little Orphan
 5. Hey, tsigelekh! / Hey, Little Goats
 6. Tsu mayn gelibter / To My Beloved / Do mojej ukochanej
 7. Hungerik dayn ketsele / Hungry Kitten
 8. Ikh hob dikh lib / I Love You
 9. Dos lidl fun goldenem land / Song of the Golden Land
 10. Bruderl, lekhayim! / Eh, Brother, Cheers!
 11. Di zun iz farganen / Sunset
 12. Mayn veg / My Way (instr.)
 13. Di nakht kumt on tsu shvebn / The Night Soars
 14. Erev Yom-Kippur / Yom-Kippur Evening
 15. Blayb gezunt mir, Kroke! / Farewell, Cracow!
 16. S’iz gut! / It’s Good!
 17. Mayn kholem / My Dream
 18. Mayn yoyvl / My Birthday
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH QUARTET - SHIR HANODED
 1. Rozhinkes mit mandlen / Raisins with Almonds
 2. Kinder-yorn / Childhood Years
 3. Leyg dayn kop / Lay Your Head
 4. Vaylu / Woe to Me!
 5. Amol iz geven a mayse / Once Upon a Time
 6. Oy dortn, dortn / Away out Yonder
 7. Di sapozhkelekh / Little Boots – Instrumental
 8. In der fintster / In the Dark
 9. Der Rebe Elimeylekh / Rabbi Elimeylekh
 10. Zol zayn / Let It Be So
 11. Dona, Dona
 12. Zol shoyn kumen di geule / Let the Redemption Come
 13. Di elter / Old Age / Starość
 14. Shir Hanoded / Wanderer’s Song
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE STATE CHAMBER ORCHESTRA "SINFONIA BALTICA" & THE 3-CITY JAZZISH COMPANY - MY BLUE (RE)
 1. Lomir-zhe zingen / Let’s Sing / Zaśpiewajmy
 2. Rabeynu Tam / Rabbi Tam
 3. Oyfn veg shteyt a boym / By the Road
 4. Khelemer balade / Ballad of Chelm
 5. Dos kleyne tsigaynerl / Little Gypsy
 6. Malkele
 7. Itsik Shpitsik
 8. Ikh bin der veg keyn mayrev / I Am the Way to the West
 9. Eynzam / Alone
 10. Mit farmakhte oygn / With Closed Eyes
 11. Milkhome-balade / A War Ballad
 12. Dos lid fun der goldener pave / Song of the Gold Peacock
 13. Unter di khurves fun Poyln / Under the Ruins of Poland
 14. Ovntlid / The Evening Song / Wieczorna piosenka
 15. Kh’vel oyston di shikh / I’ll Take off My Shoes
 16. Kh’hob zikh yorn gevalgert / My Exile
 17. Epilog / The Epilogue
 18. Der sof funem klorvaysn tsigele / The End of a Snow-White Goat
 19. Blue (Instr.)
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE MINSK KLEZMER BAND - GHETTO (RE)
  CD 1
 1. Vilna
 2. In The Ghetto
 3. Under Your Starry Heaven
 4. Our Little Town On Fire
 5. Under The Foliage Of Polish Green Maple Trees
 6. Quiet, The Night Is Lit With Stars
 7. A Lonely Child
 8. The Ghetto
 9. Toys
 10. Under The Ruins Of Poland
 11. Quiet, Quiet
 12. It's A Long Time
 13. Never Say
 14. Farewell, Cracow
 15. We Live Eternally
  CD 2
 1. Elegy
 2. The End Of A Little Snowy-White Goat
 3. The Train Cars Are Here Again
 4. A Town Without Addresses
 5. Alien
 6. Yesterdays For Present Days
 7. Sing!
 8. The Fiddler From The Ghetto
 9. Eli, My Lord
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH QUINTET - A MAYNE TEG (RE)
 1. A Lid On A Nomen - A Song Without A Name
 2. Oyf Ale Felder - In All Fields
 3. Memento Mori
 4. Fartog In Shtodt - Morning In Town
 5. Di Shtodt - The City
 6. Mayne Teg - My Days
 7. Trinklid - A Drink Song
 8. Yedn Ovnt Shtarbn Mir - We Pass Away Every Night
 9. Gevisn - Conscience
 10. Bay Der Libes Sude West - At The Feast Of Love
 11. In'm Shandhoys - The Worehouse
 12. Aheym - Back Home
 13. Un Kumt Di Zun - And The Sun Comes
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH SEPTET - MOSCOW ’52
 1. A bagegenish / An Encounter
 2. Ayn un oys / Inside Out
 3. Ikh hob plutslung… / I’ve suddenly…
 4. Brokhshtiker / Pieces
 5. In vinter-farnakhtn / Dark Winter Night
 6. Antloyfn / Escape
 7. Toyte goyes / Dead Women in Greatcoats
 8. Vinterdik / In Winter
 9. Di royz / Rose
 10. Farganvet fun unter di berg… / From the foot of the hill…
 11. Katerinke / The Hand Organ
 12. Lid fun an oreman / A Pauper’s Song
 13. Vi fliglen fun a vintmil / Like the Windmill’s Wings
 14. Tribute to Shlomo Mikhoels
 15. Lider vegn lider / Song of Songs
 16. Yiskor Elohim! (The Angel of Death Over Moscow)
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE ODEM'S TRIO - LAYLA
 1. Gehat hob ikh a heym / I Had a Home
 2. Blayb gezunt mir, Kroke! ∕ Farewell, Cracow!
 3. Layla Layla / Night, Night
 4. Ayn un oys / Inside Out
 5. Toyte goyes / Dead Women in Greatcoats
 6. Bahalt mikh in a blat / Hide Me in a Leaf
 7. Unter geyt di velt / The World Goes Down
 8. Kh’hob lib di berglekh / I Love Mounts
 9. Umetik / Sadness
 10. Shpiltsayg / Toys
 11. Lied / Take My Song
 12. Troyerik lebn / Sad Life
 13. Notes shloflid / Notes’ Lullaby
 14. Host mikh farlozn / You Have Left Me
 15. Epitaf / The Epitaph
 16. Zol di harfe Got loybn / Praise the Lord
CD: ANDRÉ OCHODLO & MAX KLEZMER BAND - SCREAM
 1. Wtedy wrócą moje pieśni (Polish) / It’s a Long Time
 2. Milkhome / The War
 3. Viglid far mir / A Lullaby for Me
 4. Mames / Mothers
 5. Harbst (German) / Autumn
 6. Got hot farbahaltn zayn ponem / God Covered His Face
 7. Płaczmy razem wrogu mój (Polish) / Let’s Cry Together, My Enemy
 8. Poem (German) / A Poem
 9. Onbot / Suggestion
 10. Zey zenen do shoyn di vagonen vider / The Train Cars Are Here Again
 11. Tragik (German) / Tragic
 12. Anna Frank
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE EZEKIEL MESSENGERS - MIMAAMAKIM
 1. Der mentsh / The Man
 2. Mayn umru volf / My Wolfish Angst
 3. Tsvelf shures vegn sene / Twelve Lines About the Burning Bush
 4. Ful mit nakht un geveyn / The Night and Lament Everywhere
 5. Epitaf / The Epitaph
 6. Alts vos iz eynzam / Everything That Is Lonely
 7. Roykhn / Smoke
 8. Bahalt mikh in a blat / Hide Me In a Leaf
 9. Di nakht iz fintster / The Night Is Dark
 10. Ale mayne nekhtn zaynen shtigl / All My Yesterdays Were Steps
 11. Di balade fun der tsvelfter sho / The Ballad of Twelve O’clock
 12. Un ale zaynen zey avek / All of Them Are Gone
 13. Mimaamakim / From the Depths
 14. Tsu di kumendike / To Those Who Will Come
 15. Tsu Bethovens levone sonate / To Beethoven’s Moonlight Sonata (bonus)
CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH MESSENGERS - BUKOVINA
 1. Zilber / Silver
 2. Likht / Light
 3. Tsvishn Kosev un Kitev / Between Kosev and Kitev
 4. Im tsug / On the Train
 5. Tsi veystu ver der volkn iz? / Do You Know Who the Cloud Is?
 6. Oyfn sheydveg / On the Crossroads
 7. Antloyfndike froy / A Woman Who Walks Away
 8. Iluzie, shvester! / Illusion, My Sister!
 9. Kayn un Havl / Cain and Abel
 10. Notes shloflid / Notes’ Lullaby
 11. Ikh, der trubadur / Me, a Troubadour
 12. Epilog
 13. Epitaf / The Epitaph (Instr.)
CD: ANDRÉ OCHODLO & DESORIENT - TFILES/PRAYERS
 1. Glust zikh mir tsu ton a tfile… / I Wish to Say a Prayer…
 2. Vayter fun di daled ames / Away From the Four Walls
 3. Epitaf / The Epitaph
 4. In kartser / In a Solitary Cell
 5. A vogn shikh / A Cart of Boots
 6. Undzer gloybn / Our Faith
 7. Der shney afn Khermoyn / The Snow on Mount Hermon
 8. Derklern? Vi azoy derklern? / Explain? How to Explain?
 9. Farsheydene simonim zenen do / Various Signs Show
 10. Ver vet blaybn, vos vet blaybn? / Who Will Stay, What Will Remain?
 11. Ikh hob a briv derhaltn / I Received a Letter
 12. A tfile – Mayn tate / A Prayer – My Dad
skład:
CD: ANDRÉ OCHODLO & ATOM STRING QUARTET - SILENCE

André Ochodlo - śpiew
Atom String Quartet w składzie:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
oraz
Jan Smoczyński - fortepian
Adam Żuchowski - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH KLEZMER COMPANY - KROKE

André Ochodlo - śpiew
The Jazzish Klezmaer Company w składzie:
Alexander Shuvalov - akordeon
Ronny Graupe - gitary
Uli Kempendorff - klarnet i saksofon
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Alexander Zinger - perkusja
Adam Żuchowski - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZISH QUARTET - SHIR HANODED

André Ochodlo - śpiew
The Jazzish Quartet w składzie:
Aleksander Shuvalov - akordeon
Andrey Krasilnikov - saksofon altowy, instrumenty elektroniczne
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Alexander Zinger - perkusja
Adam Żuchowski - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE STATE CHAMBER ORCHESTRA "SINFONIA BALTICA" & THE 3-CITY JAZZISH COMPANY - MY BLUE (RE)

André Ochodlo - śpiew
The State Chamber Orchestra "Sinfonia Baltica" cond. Bohdan Jarmołowicz
The 3-City Jazz Company w składzie:
Ireneusz Wojtczak - klarnety, saksofon, flet
Dominik Bukowski - wibrafon, marimba
Piotr Mania - fortepian, Rhodes piano, syntezatory
Adam Żuchowski - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE MINSK KLEZMER BAND - GHETTO (RE)

André Ochodlo - śpiew
The Minsk Klezmer Band w składzie:
Alla Dantsig - pianino
Victoria Orlova - flet
Jelena Naumenka - wiolonczela
Piotr Naumenko - klarnet
Mark Shternevski - bass
Yurij Martynov - perkusja
Adam Żuchowski - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH QUINTET - A MAYNE TEG (RE)

André Ochodlo - śpiew
The Jazzich Quintet w składzie:
Gerald Preinfalk - clarinet, bass clarinet, alto saxophone, soprano saxophone
Daniel Nösig - trumpet, flugelhorn
Martin Reiter - piano
Adam Żuchowski - double bass
Klemens Marktl - drums

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH SEPTET - MOSCOW ’52

André Ochodlo - śpiew
The Jazzich Septet w składzie:
Gerald Preinfalk (A) - saksofony, klarnety
Klemens Bittmann (A) - skrzypce
Christoph Walder (A) - waltornia
Ronny Graupe (D) - gitara
Jan Roth (D) - perkusja
Adam Żuchowski (PL) - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE ODEM'S TRIO - LAYLA

André Ochodlo - śpiew
The Odem's Trio w składzie:
Zdzisław Kalinowski – fortepian, syntezator, sample
Luis Mora Matus – perkusja
Adam Żuchowski – kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & MAX KLEZMER BAND - SCREAM

André Ochodlo - śpiew
Max Klezmer Band w składzie:
Max Kowalski - kontrabas
Michael Jones - skrzypce
Piotr Skupniewicz - klarnet, klarnet basowy
Bogusław Zięba - akordeon, instrumenty klawiszowe
Jacek Hołubowski - akordeon
Adam Leśniak - perkusja

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE EZEKIEL MESSENGERS - MIMAAMAKIM

André Ochodlo - śpiew
The Ezechiel Messengers w składzie:
Ronny Graupe - gitara
Dominik Bukowski - wibrafon
Adam Żuchowski - kontrabas
Jan Roth - perkusja

CD: ANDRÉ OCHODLO & THE JAZZICH MESSENGERS - BUKOVINA

André Ochodlo - śpiew
The Jazzich Messengers w składzie:
Gerald Preinfalk (A) - saksofon, klarnet
Klemens Bittmann (A) - skrzypce
Christian Bakanic (A) - akordeon
Gregor Hilbe (CH) - perkusja
Adam Żuchowski (PL) - kontrabas

CD: ANDRÉ OCHODLO & DESORIENT - TFILES/PRAYERS

André Ochodlo - śpiew
Des Orient w składzie:
Małgorzata Szarlik - skrzypce
Marta Maślanka - cymbały
Bogdan Kupisiewicz - gitara
Robert Siwak - instr. perkusyjne
Klaudiusz Baran - akordeon
Michał Woźniak - kontrabas
Mariusz Puchłowski - flety