logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2022
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2021  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

JAROSŁAW NIEMIEC
DO NAFAREH HA

Wydawca: Harmattan Records

  "Do Nafareh ha" oznacza "Duety". Głównym celem tego albumu było zaprezentowanie instrumentalnych duetów krakowskiego wirtuoza santuru Jarosława Niemca z wybitnymi muzykami z różnych krajów (Turcji, Grecji, Włoch, Mołdawii i Polski), grającymi na instrumentach tradycyjnych i etnicznych .

Jarosław Niemiec, to muzyk i kompozytor grający na różnych instrumentach etnicznych z Kaukazu, Turcji, Iranu, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Indii. Jest założycielem krakowskiego, oriental-metalowego zespołu Saratan. Z wykształcenia jest iranistą, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie na Wydziale Orientalistyki zajmował się tematem tradycyjnej muzyki perskiej. Tworzy i gra na m.in. santurze, tarze azerskim, rubabie kaszmirskim, shourangizie, baglarnie i sazie. Współpracował z muzykami m. in. z Bliskiego Wschodu, w tym również z Regionu Kurdystanu.

Do swoich "Duetów" zaprosił znakomitych gości. A byli to:
Rusanda Panfili, urodziła się w Kiszyniowie. Występuje jako solistka z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Stanu Meksyk, Mołdawską i Rumuńską Orkiestrami Symfonicznymi i wieloma innymi.
Michalina Malisz, to polska lira korbowa, członkini szwajcarskiego folk-metalowego zespołu Eluveitie. Michalina jest ponadto muzykiem sesyjnym, właścicielką firmy produkującej lirę korbową oraz założycielką sklepu muzycznego. W swojej muzyce Michalina łączy brzmienie liry korbowej z takimi gatunkami jak muzyka celtycka, metalowa i filmowa.
Cankat Guenel - turecki muzyk i kompozytor grający na sazie. Jego album „Middle East Drama” ukazał się w listopadzie 2019 roku. Muzykę z tego albumu wykorzystały Sky News, MBC1 i FC Barcelona.
Painqirad - to jednoosobowy projekt włoskiego multiinstrumentalisty Damiano Notarpasquale. W swojej muzyce łączy doom, prog metal z tureckim folkiem, muzyką osmańską, klasyczną andaluzją i jazzem.
Jo Quail, to ceniona na całym świecie wiolonczelistka z Londynu. Równie dobrze czuje się na scenie solo, z zespołami lub we współpracy z chórem i orkiestrą.
Sinan Cem Eroğlu - muzyk, producent muzyczny, multiinstrumentalista i kompozytor z Hamburga. Jego muzyka łączy muzykę turecką z jazzem, world music i elektroniką, a jego albumy były recenzowane i umieszczane na listach przebojów przez cieszące się międzynarodowym uznaniem magazyny muzyczne i listy przebojów. Oprócz kariery solowej jest członkiem espołu Niyaz, który został opisany przez Huffington Post jako „siła ewolucyjna we współczesnej muzyce Bliskiego Wschodu”.
Tomasz Podgórski - kompozytor i multiinstrumentalista grający na instrumentach indyjskich i perskich. Założył zespoły Rosegarden i Manasuna. Ponadto skomponował muzykę do filmów „Złom” i „Gejsza”. Ostatnio zaangażowany w projekt „Masnavi” - audiobook z polskimi tłumaczeniami poezji Rumiego z muzyką perską.
Canberk Ulaş - wirtuoz duduka i pedagog. Ukończył Tureckie Państwowe Konserwatorium Muzyczne na Uniwersytecie Technicznym w Stambule. Studiował grę na duduku u Surena Asaduryana i Özcana Güla. Ulaş dołączył do warsztatów Erkana Oğura i Deryi Türkan, dwóch wybitnych przedstawicieli muzyki anatolijskiej. Skomponował muzykę na kwartet i założył zespół Canberk Ulaş Quartet.
Mora - grecka wokalistka metalowego zespołu Dimlight. Studiowała śpiew klasyczny i brała udział w wielu różnych projektach z różnych gatunków muzycznych.

 1. Ganj haye Penhan (feat. Rusanda Panfili) - santur & violin
 2. Naqmeh ye Bad (feat. Michalina Malisz) - santur & hurdy-gurdy
 3. Seda ye Nisti (feat. Cankat Guenel) - santur & saz
 4. Moloqate Khatarnak (feat. Painqirad) - santur & clarinet
 5. Avaze Hezar Dastan (feat. Jo Quail) - santur & cello
 6. Deltangi (feat. Sinan Cem Eroğlu) - santur & fretless classical guitar
 7. Shabangah (feat. Tomasz Podgórski) - santur & taus
 8. Tavalode Dobore ye Aftab (feat. Canberk Ulaş) - santur & duduk
 9. Sarab (feat. Mora) - santur & voice
 10. Ganj haye Penhan (santur only)
 11. Naqmeh ye Bad (santur only)
 12. Seda ye Nisti (santur only)
 13. Moloqate Khatarnak (santur only)
 14. Avaze Hezar Dastan (santur only)
 15. Deltangi (santur only)
 16. Shabangah (santur only)
 17. Tavalode Dobore ye Aftab (santur only)
 18. Sarab (santur only)
skład:
Jarosław Niemiec - santur

gościnnie:
Rusanda Panfili - skrzypce
Michalina Malisz - lira korbowa
Cankat Guenel - saz
Painqirad - klarnet
Jo Quail - wiolonczela
Sinan Cem Eroğlu - gitara klasyczna
Tomasz Podgórski - taus
Canberk Ulaş - duduk
Mora - śpiew