logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2022
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
 
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2021  
  2020  
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2021  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

DJ CLICK & MASHA NATANSON
EP

Wydawca: No Fridge

  Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest DJ Click, znany paryski didżej i producent. Jako niespokojny eksplorator kultur i dźwięków, przystanków w drodze, Dj Click wciąż spotyka niesamowitych ludzi podczas swoich postojów. Wyposażony w gramofony i mobilne studio, tym razem przy współudziale Mashy Natanson (Čači Vorba, Aksak Trio), zagłębia się w stare polskie rytmy, miksując, podkręcając, by stworzyć nową kooperację. EP-ka jest początkiem długofalowej współpracy pomiędzy nimi. Dj Click chciał nadać nostalgiczny wymiar, dźwięk zbliżony do produkcji Björk, a czasem nawet bliski oryginalnej ścieżce dźwiękowej „Ghost in the Shell”.

DJ Click w bezpretensjonalny sposób, swymi zniewalająco energetycznymi utworami, podkreśla względność podziału na muzyczne gatunki. W swej twórczości swobodnie czerpie z wielu – na pozór bardzo odległych – inspiracji, układając z nich pasjonujący kolaż, w którym coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele tradycyjnych brzmień, jak i zwolennicy współczesnej muzyki tanecznej.

Masha Natanson swoją pasję do muzyki tradycyjnej odziedziczyła zwłaszcza po matce, która od zawsze śpiewała w domu cygańskie i rosyjskie pieśni. W wieku 15 lat porzuciła szkołę muzyczną, a także dom rodzinny, przenosząc się na południe, w Karpaty, w poszukiwaniu prawdziwej tradycyjnej muzyki Karpat i tamtejszych społeczności cygańskich. Grając w lokalnych zespołach ludowych nauczyła się setek melodii i pieśni w dziesiątkach języków i dialektów, które można znaleźć na tym multikulturowym obszarze. Żyła w różnych miejscach, zarabiając na życie muzyką. Mieszkała i koncertowała z cygańskimi muzykami z zespołu Kałe Bała, aż do momentu, gdy w 2004 roku rozpoczęła się jej przygoda z lubelskim środowiskiem world music, która 2 lata później doprowadziła do stworzenia jej własnego zespołu - Čači Vorba.

  1. Times following times (Remix)
  2. Footbridge
  3. Sunset (Remix)
  4. Lullaby
  5. I got drunk (Dirty Step Remix)
skład:
Dj Click - programowanie, turntables, theremin, drumla, produkcja
Masha Natanson - śpiew, skrzypce, altówka