logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2019
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
regulamin
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2017  
  2016
2015  
  2014
2013  
  2012
2011  
  2010
2009  
  2008
2007  
  2006
2005  
  2004
2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  folkowa płyta roku 2018  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

MAGDALENA LECHOWSKA
TANGO POLACO

Wydawca: Iberia Records

  "Tango Polaco", czyli stare polskie tanga po hiszpańsku i z nutą elektroniki!

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski... stąd pomysł na projekt "Tango Polaco". W ramach projektu powstały nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.
Unikalność projektu polega również na tym, że Magdalena Lechowska przetłumaczyła na język hiszpański wybrane polskie tanga. Dzięki nowym aranżacją polskie tango znalazły się w głównym nurcie tej stylistyki, a najpiękniejsze polskie teksty stały się zrozumiałe dla odbiorców hiszpańskojęzycznych.

Repertuar "Tango Polaco" obejmuje stare polskie tanga z pierwszej połowy XX wieku, wielkich kompozytorów jak Jerzy Petersburski, Henryk Wars oraz wybitnych tekściarzy jak Andrzej Włast. Nowoczesne aranżacje starych melodii połączone z interpretacją iberoamerykańską wokalistki daje niezwykłe połączenie!
W 2009 roku tango - taniec i muzyka – zostało umieszczone na liście światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Polski wkład w rozwój tego gatunku pozostaje na świecie w większości mało znany i niedoceniony, czego najdobitniejszym przykładem jest utwór J. Petersburskiego z 1929 r. "Tango Milonga", które powszechnie uważane jest za tango argentyńskie!

Magdalena Lechowska - Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii, chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Śpiewa flamenco, tango i szeroko pojętą muzykę latynoską oraz tłumaczy polskie i hiszpańskie piosenki!

 1. Już nigdy
 2. Crisantemos Dorados
 3. Tango Milonga
 4. Tocá El Violín
 5. Rebeka
 6. Tango Notturno
 7. Pod modrym niebem Argentyny
 8. Emborracharse Es Lo Que Cuenta
 9. Miłość ci wszystko wybaczy
 10. Es El Último Domingo
 11. La Cumparsita
skład:
Magdalena Lechowska - śpiew/voz
Stanisław Słowiński - skrzypce/violin
Wiesław Ochwat - akordeon/acordeón
oraz
Ignacy Matuszewski - produkcja/producción, miks/mix