logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2019
główna
o gęślach
W Y N I K I
zasady głosowania
regulamin
wspierają nas
nagrody
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
2017  
  2016
2015  
  2014
2013  
  2012
2011  
  2010
2009  
  2008
2007  
  2006
2005  
  2004
2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  folkowa płyta roku 2018  
Jesteś: główna / wyniki / szczegóły

PROMYKI
JAK W KALEJDOSKOPIE

  Zespół Tańca Ludowego "Promyki" to kulturalny ambasador Gminy Wieliszew, reprezentujący region i tradycje kulturowe Mazowsza jednak w swoim repertuarze sięgający do tańców i zwyczajów wielu innych polskich regionów etnograficznych. W skład repertuaru Zespołu wchodzą tańce, pieśni i Zabawy ludowe wykonywane w tradycyjnych strojach regionalnych lub historycznych: tańce i zabawy Starej Warszawy, krakowiak, tańce kaszubskie, podlaskie, łowickie, opoczyńskie, lubelskie, rzeszowskie, tańce z regionu Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Żywiecczyzny, Spisza i Kurpi Białych a także tańce salonowe z okresu Księstwa Warszawskiego.

Zespół powstał w Wieliszewie jesienią 1998 roku z inicjatywy grupy miłośników polskiego folkloru, a w jego szeregach tańczy i śpiewa obecnie około 170 osób z Gminy Wieliszew oraz gmin ościennych z terenu powiatu legionowskiego skupionych w pięciu grupach wiekowych (początkująca, przygotowawcza, dziecięca, młodzieżowa i seniorzy).

  1. Czerwone jagody
  2. Haniś moja Haniś
  3. W moim ogródecku
  4. Koziry
  5. Andzia
  6. Poczekaj poczekaj
  7. Świeci miesiąc świeci
  8. Corne uocy
  9. Bystro woda
  10. Syćko co godała
  11. Spiskie śpiwanie
skład:
osoby biorące udział w nagraniu:
Dominika Bisialska, Magdalena Budniak, Dagmara Fronczek, Katarzyna Ignaciuk, Klaudia Jagnyziak, Julia Kowalik, Michalina Krzepkowska, Agata Lepa, Joanna Lepa, Julia Leszczyńska, Karolina Musialik, Damian Antoszek, Mateusz Falak, Filip Leszczyński, Mateusz Sierawski, Damian Trzaskoma

gościnnie:
Dariusz Golec, Dariusz Skrzydlewski

oraz:
Przemysław Marcyniak - flety, fortepian, programowanie
Urszula Januchta - obój
Anna Gut (II sesja), Piotr Ptak (I sesja) - klarnet
Mateusz Wachowiak - akordeon
Paulina Kusa (II sesja), Mateusz Zasiębło (I sesja) - skrzypce I
Anna Szalińska - skrzypce II
Magdalena Małecka-Wippich - altówka
Olga Łosakiewicz-Marcyniak - wiolonczela
Tomasz Januchta - kontrabas