logo Wirtualne Gesle logo Wirtualne Gęśle 2021
główna
o gęślach
GŁOSOWANIE
zasady głosowania
regulamin
wspierają nas
kontakt
newsletter
historia
nagroda za rok:
  2019  
  2018  
  2017  
  2016  
  2015  
  2014  
  2013  
  2012  
  2011  
  2010  
  2009  
  2008  
  2007  
  2006  
  2005  
  2004  
  2003  
Burza Braw
Współpraca
banerRCKL
banerNT
baner TOP100
rankingi
 WIRTU@LNE GĘŚLE 
  plebiscyt na folkową płytę roku 2020  
Jesteś: główna / głosowanie / szczegóły

KYCZERA
ŁEMKOWYNO – KRAJU RIDNYJ

Wydawca: Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”

  „Łemkowyno – kraju ridnyj” – to już czwarta płyta Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”. Ukazuje się dopiero teraz, ale materiał na nią został nagrany blisko dekadę tеmu. Na płycie znalazły się utwory z repertuaru Zespołu z lat 2001-2010. Prezentował je między innymi w Parlamencie Europejskim w Brukseli, pоd piramidami Azteków w Meksyku, w Ziemi Świętej, za Chińskim Murem, w górach Kaukazu, inkaskim Cusco, na indonezyjskiej Jawie, w irackim Kurdystanie, kolebce sikhizmu - Amritsar.
  Dziś w „Kyczerze” tańczy i śpiewa kolejne pokolenie młodych Łemków, zmienił się także jej profil muzyczny, ale niezmiennie pozostaje ona amabasadorem kultury łemkowskiej.

  1. Jak ja była maleńka Як я была маленька [03:20]
  2. Diłczyno rada Дівчыно рада [01:55]
  3. Hej, pyła, pyła Гей, пила, пила [01:11]
  4. Oj, kumo, kumo dobra horiłka Ой, кумо, кумо добра горівка [01:38]
  5. Kiermesz, kiermesz Кєрмеш, кєрмеш [02:43]
  6. W dolyni kalyna В долині калина [03:13]
  7. Zahrajte mi huszli Заграйте мі гушлі [02:42]
  8. Oj, skowronoczok ore Ой, сковроночок оре [00:55]
  9. Iwankowe meno Іванкове мено [03:10]
  10. Oj, hrajut w korczmi hrajut Ой, грают в корчмі грают [01:42]
  11. Hej, Maryś moja, Maryś Гей, Марись моя, Марись [01:49]
  12. Ja soj chłopec jeden Я сой хлопец єден [02:25]
  13. Persza hodyna Перша година [02:41]
  14. Łemkowyno kraju ridnyj Лемковино краю рідний [02:05]
skład:
śpiew:

Paweł Basałyga (10, 12)
Katarzyna Biszczak
Bogumiła Broda
Jan Broda
Mateusz Bubernak (13),
Andrzej Czupak (3, 7, 11)
Agata Dorocka (1, 6, 8, 9)
Bogdan Dorocki
Marta Garbera
Melania Hawran
Igor Herbut (10, 12, 14)
Paulina Lamek (1, 8, 13)
Joanna Herejczak (6)
Olena Herejczak
Włodzimierz Hojsak
Julia Juszczak (1, 6, 8, 9)
Anna Kozubska
Marta Kuziak (6, 9)
Olga Michniewicz (1, 8, 9)
Marek Pałczak
Beata Pazio-Grygiel (1, 8)
Anna Peregrym (9)
Andrzej Peregrym
Tatiana Płaskoń (1, 4, 11),
Anna Prokopczak (6)
Martyna Pyda (1, 8, 9),
Maria Starzyńska (6)
Daniel Starzyński
Jerzy Starzyński
Piotr Starzyński
Katarzyna Stawiska (1, 4, 8, 9)
Adriana Tarasiewicz
Daniel Woźniak
Marek Woźniak

kapela:

Krzysztof Boczniewicz – akordeon
Sonia Herbut – flet poprzeczny
Kornelia Herbut – skrzypce I
Aleksandra Kosowska – skrzypce II
Dawid Łuczkowiec – skrzypce II
Agnieszka Pałczak – skrzypce II
Andrzej Peregrym – akordeon
Grzegorz Porucznik – kontrabas
Krzysztof Śliwiński – klarnet
Krystian Trochanowski – skrzypce sekund